Kāzas ārzemēs. Destination wedding & elopement: vai tas ir reāli?

Ja esi atvēries šo lapu, Tevi droši vien aizrauj ideja par kāzām ārzemēs vai vismaz esi par to kādreiz aizdomājies. Šo rakstu izveidoju kā ceļvedi saviem pāriem, lai atvieglotu plānošanas procesu vai dotu sākuma atspērienu. Tātad, kā būtu apprecēties ārzemēs? Tas ir kāds trako ceļotāju gājiens vai arī es to varētu?

  • Izvēlies galamērķi. It kā vienkārši, bet tomēr – uzraksti vismaz 3 valstis, kas Tevi vilina. Iespējams kādā no favorītiem nebūs iespējams oficiāli noslēgt laulību, bet Tev ir varianti!:)
  • Kādas kāzas Tu vēlies? Ar ģimeni un draugiem? Tikai pašiem tuvākajiem? Tikai divatā? Kāzas ar viesu došanos uz ārzemēm dēvē par “destination wedding”, savukārt pāriem, kas vēlas izvairīties no lielā burziņa ideāls būs “elopement” (tiešā tulkojumā: slepeni aizbēgt, lai apprecētos).
  • Būtisks aspekts plānojot kāzas ārzemēs – laulību ceremonija. Tā var būt:

Simboliska – lieliska alternatīva tiem, kas laulību pirms vai pēc došanās ceļā reģistrē Latvijā. Ceremonija var norisināties ar vai bez vadītāja. Kāzu dienā jūs varat viens otram nolasīt pašu sagatavoto solījumu, savukārt vadītājs (aktieris, improvizators vai cits šīs jomas profesionālis) pastāsta Jūsu stāstu, novadot simbolisku ceremoniju.

Civilās vai reliģiskās laulības ir saistošas un legālas. Tās notiek pilnvarotas personas vadībā. Jāņem vērā, ka dažādās valstīs var atšķirties noteikumi, kā šīs laulības tiek slēgtas, attiecīgi būs nepieciešams pie notāra sagatavot un iztulkot dokumentus (PMLP izziņa, ka neesi laulībā Latvijā, dzimšanas apliecība u.c.). Sagatavoties oficiālai laulību ceremonijai ārzemēs jūs varat paši, vai arī piesaistot kāzu organizatoru, kas palīdzēs atrisināt šos jautājumus.

  • Budžets. Kāzas ārzemēs var asociēties ar luksusa notikumu vai nesasniedzamu pinterest cienīgu sapni. Bet tā nav taisnība! Nospraud budžetu, cik Tu būtu gatavs investēt šajā notikumā. Bieži vien šis cipars spēj nosegt burvīgu ceļojumu, kurā iespējams noorganizēt sapņu kāzas jums diviem vai kopā ar tuviniekiem. Pačukstēšu, ja plāno precēties Latvijā, jārēķinās ar vismaz 10 000, lai noorganizētu svinības, piemēram, 40 personām ar nakšņošanu. Jau skan cerīgāk?:)
  • Ja plāno uz kāzām aicināt tuviniekus un draugus – laicīgi izsūti ielūgumus! Skaidrs, ka aizlidot uz Itāliju nav tas pats, kas aizšaut uz Siguldu. Ja pabrīdināsi savus mīļos 12-9 mēnešus iepriekš, lielākā daļa to atzīmēs savos kalendāros, ieplānos atvaļinājumus un gaidīs šo notikumu iespējams vairāk nekā Tu!:)
  • Noskaidro visu informāciju par pakalpojumu sniedzējiem. Viesnīcas, ēdinātāji, floristi, vadītāji, mūziķi, vizāžisti, frizieri, fotogrāfi u.c. Kur Tu esi gatavs strādāt ar vietējiem un kuru Tu vēlētos ņemt līdzi?
  • Noslēdzošais punkts būs pavisam vienkāršs. Vai šis ir jūsu abu sapnis? Ja atbilde ir jā, ko Tu vēl gaidi?:)

Te var iepazīties ar Ievas un Mārtiņa stāstu, kas izvēlējās “pa kluso” apprecēties ārzemēs. To patiešām nezināja neviens. Laulību ceremonija bija simboliska, taču ar vadītāju. Pāris vēl vairākas dienas palika Portugālē, lai izbaudītu ceļojumu, savukārt es biju pāris metrus virs zemes, jo tiku izraudzīta iemūžināt šo notikumu.

Un, ja vēlies, lai es esmu Tavs kāzu fotogrāfs, droši sazinies visos ārzemju un ne-ārzemju kāzu jautājumos.:) Ar manu labāko kāzu fotogrāfiju izlasi var iepazīties te.